Vítejte na stránce, která je věnovaná drobounkým, ale zajímavým a chytrým zvířátkům - mým milovaným mazlíčkům - myškám. =c)

Zábava myší ,,party´´

23. srpna 2008 v 19:25 | Sabie =c)

Tenhle článek chci věnovat spíš těm, kteří myšky vlastní a chtějí je porovnat s jinými =cD anebo je nevlastní a chtějí se o nich něco víc dozvědět..

Dorozumívání:

Myšky se dorozumívají převážně ultrazvukem (jak asi všichni vědí..), ale přesto vydávají i zvuky, které člověk slyší. Jeden z nich je třeba pištění kdy se myšce něco nelíbí nebo když se pere nebo ,,hádá" s druhou. Když budete pozorovat myši zblízka tak uvidíte, že přestože nic neslyšíte myška jakoby ,,trká" () hlavou do vzduchu a jiná jí tím samým způsobem odpoví.(Jestli budete porovnávat, tak se nedivte, že s něčím co tu uvádím jste se nesetkali, týká se to hlavně mých myšek.)

Myší hry:

Moje myšky se baví třeba tím, že spolu běhají kole 2 najednou. Některým (ale rozhodně ne všem, záleží na povaze myši nebo myšáka) přijde jako strašná legrace, že jí její kámoška předběhne a ona se otočí hlavou dolů. Kolo na běhání je u myší opravdu oblíbenou zábavou =c).
Další myší hra, jak píšou v nějaké knížce o myších je ,,hra na honěnou", ale to jsem u mých myší ještě nazaregistrovala, když nepočítám, že když byla jednou jedna na druhou naštvaná tak se s ní prala a ta druhá před ní utíkala a pištěla.
Ale co moje myšulky s radostí dělají je to, že na sebe ,,bafají". Jedna se vyřítí na druhou z ruličky a pokud se jí oběť lekne a strachy nadskočí, tak ,,pachatel" nadskočí radostí. Jednou jsem byla dokonce přitom jak matka (Rozárka) bafla na dceru (Julinku, která byla jako malá plachá) a ta se tak lekla, že nadskočila a přistála do misky s vodou (chudinka). Myšky (nevím, jak vaše) jsou pěkně škodolibá zvářátka...
Myš s radostí prozkoumává. Takže jim stavím různé hrady z krabiček a ruliček.
Šplhání... V některých případech jako v akváriu se špatně zavěsí nějaký ten žebříček nebo provázek na šplhání, ale stačí třeba závěsné tyčinky se zrním a myši se zabaví hned =c).
Existují i hračky, které můžete koupit ve zverimexu:
  • Domeček dřevěný - kostka, rozměry 10x10x10cm
  • Domeček dřevěný - soudek, rozměry 5cm x 9cm
  • Domeček pro hlodavce - Sýr

Domeček na spaní

Domeček ve kterém bude teplíčko a útulno si moje myšky vystýlají naškubaným nepotištěným papírem a senem.

Gesta

Když háže myš trhaně ocasem ze strany na stranu vyzývá tím jinou k boji. Mě se teda stalo, že když měla Rozárka miminka a potom co je nakrmila vyšla ven z hnízda tak se na jinou upřeně dívala a začla házet ocasem. Ta (na kterou se dívala) se uplně zarazila a pak zaběhla do domku. Těžko říct, ale měla jsem dojem, že po ní Rozárka chtěla aby šla hlídat její dětičky a té druhé se nechtělo.
Radost myšky vyjadřují tím, že radostně poskakují, běhají v kole atd. a mají už od pohledu radost ze života.
Jestli se myška natahuje co nejvýš a čumáčkem čenichá znamená to, že myška je zvědavá a snaží se zjistit co se děje.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama