Vítejte na stránce, která je věnovaná drobounkým, ale zajímavým a chytrým zvířátkům - mým milovaným mazlíčkům - myškám. =c)

Nemoci

12. června 2008 v 18:35 | Sabie =c) |  Mus musculus
Když myška onemocní, je to sice smutná věc, ale některým nemocím se dá zabránit a nebo může myšce pomoct veterinář =c).

Nachlazení

Příčinou nachlazení může být průvan, vlhkost v kleci, výkyvy teplot, ale hlavně nízká teplota v místě kde myšky bydlí! Teplota by měla být alespoň kolem 22°C. K posílení imunitního systému vašich mazlíčků může napomoci podávání vitaminových směsí. Ve zverimexech se prodává různé vitaminové zrní, dropsy atd....

Myš se drbe = vyrážka

Když jsem ještě neměla žádné zkušenosti a moje první myška se pořád drbala, všimla jsem si po čase že má mezi srstí stroupky. Nevěděla jsem co s ní a tak jsem zašla k veterináři. Paní doktorka mi řekla, že je to vyrážka a předepsala Myšulce kapky (mimochodem, pro lidi, které ale myši mohou taky používat). Některé myši prý mohou být alergické na prach z hoblin, takže se jim musí dávat jako podestýlka bezprašné hobliny (ale ty jsem dávala) a nebo seno ( na které jsem pak přešla). Seno není jako podestýlka moc pohodlné, ani pro člověka, ani pro myši, ale až vyrážka zmizí, můžete zase začít dávat hobliny.
Vyrážka může být také v důsledku parazitů, takže pokud má váš hlodavec stroupky a pořád se drbe, zajděte radši za veterinářem.

Nádory

Myši bohužel někdy trpí nádory. Je to dědičné. U větších hlodavců se dají i operovat, ale u myší ne. Myšky mají nádory hlavně ve starším věku ( kolem 1 roku) ale jedna moje myška měla i kolem 4.měsíce... Myška může s nádorem žít i několik měsíců a být veselá a spokojená. Nádory jsou smrtelné onemocnění .

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama