Vítejte na stránce, která je věnovaná drobounkým, ale zajímavým a chytrým zvířátkům - mým milovaným mazlíčkům - myškám. =c)

Výběh

20. dubna 2008 v 15:45 | Sabie =c) |  Chci si pořídit myšku...

Existují různé možnosti, kam myš ubytovat:

Klec :

Drátěné klece zajišťují dobrou výměnu vzduchu. Myši ale mohou prohazovat ven, to co se jim nehodí . Mezery mezi mřížemi by neměly být větší než 6-7 mm, protože myši by mohly mezi velkými mezerami proklouznout ven.

Akvárium :

U akvária je nevýhod několik. Jedna z nich je například pítko. Musíte si pořídit pítko s přísavkou a to zdaleka nevydrží tak dlouho jako to v kleci. Myšky se snaží na pítko vyšplhat a jejich (sice ne moc velkou) vahou ho shodí. Musíte také akvárium něčím přiklopit, myši mohou vyskočit ven.

Plastový box:

Tak to je poměrně novinka. V něm chovám myšky já =c). Záleží na typu boxu, ale ten co mám já mi vyhovuje a myším doufám taky. Plast je mnohem lehčí než sklo, takže se dobře vysypává špinavá podestýlka. V boxu co mám já se dá také dobře zaháknout pítko do připraveného ,,držátka´´.

Velikost

  • Velikost výběhu záleží na počtu myší.
  • Výška výběhu musí být menší než šířka, jinak se vzduch neodvětrává.
  • Velikost výběhu pro 1-2 myši by měla být asi 30-40cm dlouhá, 25-30cm široká a 20 cm vysoká. Pro 3-4 myši by měla být klec 50cm dlouhá, 40cm široká a 25-30cm vysoká. (čím větší výběh, tím budou myši šťastnější)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu...

click 100% (32)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama