Vítejte na stránce, která je věnovaná drobounkým, ale zajímavým a chytrým zvířátkům - mým milovaným mazlíčkům - myškám. =c)

Útulný příbytek

23. března 2008 v 20:10 | Sabie =c) |  Mus musculus

Myš se chce bavit!

Myš je v podstatě celý život dítě. Touží po zábavě a něco prozkoumávat je pro ni velké dobrodružství. K tomu aby byla myš spokojená poslouží např.:
  • Roury - Lepenkové ruličky připomínají myším jejich nory. Mohou se v nich schovávat, hrát si a odpočívat. Když přilepíte více ruliček k sobě a na sebe může to myším poskytnout obrovskou zábavu.
  • Krabičky - Například od čaje, mohou sloužit jako místo kde myšky mohou spát. Myši milují místa kde se mohou schovat, proto využijte své fantazie a postavte jim třeba krabičkový hrad.
  • Sedátka - vyvýšená místa poskytnou zvětšení prostoru a více zábavy!
Kolo na běhání - myš je zvíře, které rádo běhá. Kolo by měl myši poskynout každý chovatel!

Podestýlka

Nejlépe vhodné jsou hobliny, které koupíte v chovatelských potřebách. Vrstva podestýlky by měla bát vysoká podle potřeby 2 - 5 cm.

Domeček

Rozměry domečku by měli být 15 x 15 cm a průměr vstupního otvoru asi 5 cm. Nejlepší jsou domečky ze dřeva. Domečky z plastu špatně větrají vzduch. Myšky si rády domeček na spaní něčím vystelou, poskytněte jim proto kousky nepotištěného papíru, natrhaný toaletní papír nebo seno.

Miska

Používejte keramické nebo kerameninové misky s vyšším okrajem, aby myši nevyhrabávaly jídlo ven.

Voda

Misky na vodu nejsou vhodné, protože se v nich voda rychle zašpiní. Používejte tedy napáječky, které se připevní na mříže nebo v akváriu přísavnými destičkami na sklo či drátem na drátěné víko.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama