Vítejte na stránce, která je věnovaná drobounkým, ale zajímavým a chytrým zvířátkům - mým milovaným mazlíčkům - myškám. =c)

Druhy a barvy

16. března 2008 v 19:40 | Sabie =c) |  Mus musculus

Dlouhosrsté myši

Dlouhosrstou myš poznáme na první pohled. Její srst je sice nesrovnatelná se srstí dlouhosrstých králíku nebo morčat, ale v porovnání s myší krátkosrstou je rozdíl patrný. Mám zkušenosti s tím, že dlouhosrstá myš je náchylnější na nemoci a vrozené vady, ale záleží na jedincích a na předcích.
(- tahle myš je také aguti)

Aguti

=divoké zbarvení

Je to zbarvení po divokých předcích. Každý chlup se skládá ze dvou až tří barev. Přímo u kůže je černý pás, pak následuje pás hnědý a na špičce je hnědožlutý pás. Divoké zbarvení označované jako šedé je jen výsledkem rafinované berevné souhry.

Strakaté myši

Tak ty chovám já =c). Strakaté myši se vyskytují v mnoha barvách a strukturách srsti. Rozdělení barev je nepředvídatelné, a proto je každá myš nezaměnitelná a jedinečná. Strakaté myši se šlechtí již velmi dlouhou dobu.

Bílé myši

Bílé myši jsou nejčastější chované myši a je to také nejvíce používané zvíře v laboratořích. Tomu napovídá název ,,laboratorní´´. Jsou to v podstatě albíni. Mají červené oči, srsti a kůži chybí pigment. Moje první myška byla bílá, ale moc tohle zbarvení nepodporuji, protože jsou málo odolní. Jsou náchylnější na nemoce. Moje myška zemřela na epilepsii ve 4 měsících! Ale není to pravidlem, že bílá myš je nemocná. Moje kamarádka měla bílého myšáka a ten se dožil roku a půl.
Albinismus spočívá v náhodné, avšak dědičné změně DNA (nositelky dědičné informace), tedy v její mutaci.Bílá myš jakožto domácí zvíře je díky dlouholetému pečlivému chovu klidnější povahy a méně plachá než její rodová příbuzná, divoce žíjící myš domácí. Vykazuje ale stejné způsoby chování a života, takže je velmi lákavé ji pozorovat nebo se s ní zabývat. Ve svých dědičných vlohách může mít bílá myš skryté barevné faktory, které mohou být zděděny recesivně, tzn., že se neprojeví. Mohou to být faktory pro zbarvení žluté, šedé, černé, hnědé nebo i jiné. Teprve až při spáření s barevnou myší se ukáže, jaká barva se skrytě v bílé myši nachází. Bílá myš tedy může být velice zajímavým partnerem v chovu barevných myší.

Myš tanečnice

...jsou téměř vždy černobíle strakaté. Příčinou jejich ,,tančících´´ pohybů je těžké počkození orgánu rovnováhy ve vnitřním uchu. Poškození mozku je navíc příčinou trpasličího vzrůstu a hluchoty! Tuto variantu myši já nepodporuji! Nejenže se musíte o takovou myš hodně starat, protože vyžaduje zvláštní péči, ale z téhle myši nemůže mít žádný chovatel radost!

Nunu myši

Je to varianta myši bez osrtstění. Tyto myši by měly být chovány s normálními myškami, protože jim uniká tělesná teplota a ostatní je tzv.,,zahřívají´´. Mě se tenhle vyšlechtěný druh myší moc nezamlouvá...

Modrá myš

- modře zbarvené myšky mají srst co možná nejrovnoměrněji tmavě modrou. Břicho je často o něco matnější a oči jsou vždy tmavě modré.

Tan

Celá spodní část myšky je světlá, zatímco svrchní strana těla má tmavou barvu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Lilth.Vicious Lilth.Vicious | Web | 31. srpna 2011 v 15:21 | Reagovat

neviš prosim jak se ta epilepsiu u myšek pozná? ta moje se začala chovat nějak divně .. bojim se že mi umře :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama